Ceny w Chorwacji

Chorwacja - sklep z pamiątkami

Chorwacja od lat stanowi jeden z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych wśród Polaków. Słońce oraz zapierające dech w piersiach widoki przyciągają osoby spragnione relaksu w bajkowym otoczeniu. Niskie koszty organizacji wycieczki i wyżywienia sprawiają zaś, iż urlop w Chorwacji to idealny pomysł dla turystów dysponujących niższym budżetem.

Przed wyjazdem do Chorwacji warto zastanowić się nad wyborem najtańszej i najbardziej dogodnej opcji transportu. Podróż samolotem stanowi najszybszy wariant, a loty do największych chorwackich miast jak np. Dubrownik czy Zagrzeb są obsługiwane przez większość polskich lotnisk. Najczęściej są to jednak połączenia z międzylądowaniem. Ceny biletów, w zależności od destynacji, rozpoczynają się od 500 zł. Połączenia z  Warszawy do Dubrownika kosztują zaś 2500 zł. Inną opcją podróży do Chorwacji jest dojazd pociągiem. Bilet na trasę z Warszawy przez Wiedeń do Zagrzebia nabyć można w promocyjnej cenie za 300 zł. Osoby preferujące zorganizowany wypoczynek mogą również zdecydować się na wykupienie wycieczki autokarowej z biura podróży. Ceny tygodniowego pobytu rozpoczynają się już od 1200 zł.

Planując wypoczynek w Chorwacji warto także zastanowić się nad wyborem zakwaterowania. Ceny noclegu w prywatnej kwaterze w Dalmacji lub na Riwierze Makarskiej wynoszą średnio 300 zł, jednak przy odrobinie szczęścia można też znaleźć ciekawe oferty z noclegiem w cenie ok. 150 zł. Ceny wyżywienia w Chorwacji są jednak nieco wyższe niż w Polsce, za bochenek chleba należy zapłacić 5,70 zł, a za kg bananów 6,80 zł. Miłośnicy zwiedzania za wstęp np. do Parku Narodowego Krka zapłacą 70 kun (chorwacka waluta), wejściówka na teren Parku Narodowego Jezior Plitwickich kosztuje 110 kun poza sezonem turystycznym, natomiast 180 kun od lipca do sierpnia, a spacer po podziemiach pałacu Dioklecjana w Splicie to wydatek rzędu jedynie 8 kun (1 kuna to mniej więcej 60 gr).

Malownicza, pełna zabytków Chorwacja to doskonały kierunek na tanie wczasy. Niskie koszty dojazdu, zakwaterowania oraz zwiedzania pozwolą zorganizować pełne wrażeń i przygód wczasy na zapierającym dech w piersiach Półwyspie Bałkańskim.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz