Przyroda

Chorwacja to nie tylko wybrzeża i ośrodki miejskie obfitujące w ślady historii. Kraj jest także niezwykle bogaty przyrodniczo. Znajduje się tam osiem parków narodowych i jedenaście parków przyrody.

Najbardziej znanym i chętnie odwiedzanym przez turystów parkiem narodowym są Jeziora Plitwickie. Na ten cudowny wręcz krajobraz składa się aż szesnaście jezior, położonych tarasowo, połączonych nie tylko przez mniejsze kaskady, ale także fenomenalne wodospady. Bogactwo tutejszej flory i fauny to gratka nie tylko dla miłośników przyrody, ale nawet dla najbardziej nieczułych na piękno natury widzów.

Zupełnie inne widoki zobaczymy w Risnjak. Wśród górskich szczytów najwyżej wznosi się Veliki Risnjak (1528 m n.p.m.). Lasy i łąki, zróżnicowane pod względem roślinności i fauny są doskonałym miejscem do długich pieszych wycieczek, szczególnie dla pasjonatów fotografii.

Przyroda w Chorwacji

Chorwacja to także rozsiane prawie 7500 jaskiń. Nie do wszystkich uda nam się wejść, ale wiele z nich jest udostępnionych dla turystów.